přihlásit 8793/806116

Vývojové nástroje

Vybraný seznam:

Editory IDE GUI návrháře Debuggery
Gedit IDLE Glade pdb
PSPad PythonWin Gazpacho Pydb + DDD
VIM Wing IDE Winpdb
SCITE Komodo
PyDEV
Eric
DrPython
Boa Constructor
Stani's Python Editor
Black Adder

Textové editory

Python je jednoduchý přímočarý a lehce srozumitelný jazyk, takže nepotřebuje žádné generátory kódu, které slouží ke vytváření rutinního kódu. V Pythonu se dají lehce psát programy v libovolném textovém editoru, nejlépe programátorském.

Ve Windows v nouzi postačí i Notepad, který je součástí Windows, ale to je přeci jen příliš primitivní editor. Vhodný editor by měl umět alespoň:

Takových ediotrů je nepředstavitelně moc, takže zdejší výběr rozhodně ani zdaleka není kompletní a představuje spíše výběr věcí, které mě zaujaly. Všechny předložené editory jsou nekomerční.

IDE

Jsou ale lidé, kterým je editor málo. Potřebují pro své programování mnoho pomůcek a nejlépe integrované do jednoho balíku. Takový balík nástrojů se nazývá IDE a někteří lidé si bez něj nedovedou představit život. Pro Python jich existuje dostatek, jednoduché i komplexní, komerční i nekomerční, pro Linux, Windows i Multiplatformní.

GUI návrháře

Slouží k WYSIWIG návrhu grafického rozhraní v jakémsi GUI editoru. Mohou být součástí IDE nebo samostatné. Zde jsou uvedeny ty samostatné, které existují asi jen pro GTK toolkit. Dobrý programátor se ale bez nich obejde a místo toho využije výhody OOP, které mu GUI toolkity při přímém použití poskytují.

Debuggery

Slouží k hledání chyb v programu. I bez debuggeru se dobrý programátor obejde, protože není nad ladícími výpisy.


Parse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING in /web/htdocs2/wraithcz/home/www/python/data/sessions/sessions1.php on line 2