přihlásit 3957/802407

Vývojové nástroje: debuggery

Debuggery jsou obvykle součástí nějakého IDE, ale existují i samostatné. Zde jsou uvedeny ty samostatné. Já žádný debugger nepoužívám. Jsem přesvědčen, že používání debuggeru vede ke špatným programovacím návykům a špatným programům. Hlavně začátečnícy by se jim něli vyhnout. Osobně dávám přednost kvalitním ladícím výpisům. Proto toho zde k debuggerům nemohu mnoho říct, jen uvést stručný přehled.

pdb Integrovaný debugger který je součástí Pythonu.
Jedná se o debugger pro příkazovou řádku, tedy něco jako gdb pro gcc. Myslím že to osloví jen málokoho, nicméně existují návody, jak to používat, třeba první a druhý, takže to asi někdo přeci jen používá.

+Součást Pythonu.
Pydb + DDD Vylepšený pdb s GUI nadstavbou DDD.
Výhodou tohoto řádkového debuggeru by mělo asi být hlavně to, že k tomu existuje univerzální GUI nadstavba, debugger DDD. Ten byl původně určený pro jazyk C a jeho řádkový debugger gdb. DDD je k dispozici asi jen pri Unix a Mac OS X. Screenshot DDD je ze stánek projektu.

náhled

Winpdb Winpdb je GUI debugger Pythonu pro Windows.
Zdá se, že si moc nerozumí s utf-8.

náhled


Parse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING in /web/htdocs2/wraithcz/home/www/python/data/sessions/sessions1.php on line 2