přihlásit 4340/806110

Vývojové nástroje: GUI návrháře

Glade GUI návrhář pro GTK.
Původní návrhář pro GTK. Screenshot je ještě z verzi 2, existuje už i zcela přepracovaná verze 3. Ve verzi 2 tento návrhář buď generuje kód (pro jazyk C, C++ nebo Ada), nebo XML soubor s definicí GUI, který se potom v aplikaci načítá za pomoci knihovny libglade. Tuto knihovnu podporuje řada jazyků, včetně Pythonu. Cesta přes XML soubor se ukázala být jako lepší řešení a v Glade 3 je proto už je jen tato možnost. Má to tu výhodu, že lze drobné modifikace GUI, třeba pořadí prvků, dělat bez nutnosti překládat aplikaci. GUI je čistě oddělené od kódu. Déle se dá taková definice GUI sdílet mezi aplikacemi. Například v Pythonu navrhneme prototyp aplikace, a při její implementaci v C pak už máme GUI hotové, přenese se beze změny.

+Multiplaformní.

náhled

Gazpacho Další GUI návrhář pro GTK Tento návrhář je silně inspirován Glade, ale je napsán na zelené louce a v Pythonu. Glade je napsáno v C, to znamená, že je náročné ho neustále přizpůsobovat vyvíjejícímu se GTK, aby obsahoval všechny nové widgety a jejich vlastnosti. V Pythonu by to mělo být snazší. Gazpacho dále přichází s koncepcí vše v jednom okně, každý si může vybrat, co mu vyhovuje více. Gazpacho je kompatibilní s libglade, tudíž z hlediska použití v Pythonu jsou oba produkty srovnatelné.

náhled

Nevím o žádných samostatných GUI návrhářích pro jiné GUI toolkity.


Parse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING in /web/htdocs2/wraithcz/home/www/python/data/sessions/sessions1.php on line 2