přihlásit 22661/507285

Fórum o tomto webu

Toto fórum slouží k diskuzi nad tímto webem. Chcete mě upozornit na nějakou chybu nebo nejasné místo, doplnit informace a podobně? Tak sem s tím.

Jméno:
Titulek:
Pozor, kvůli spamům se ignorují zprávy které obsahují: href http:// ftp://
Zpráva:
Zachovat: Entery Mezery ASCII formát
Howdy new users anonym 23. 06. 2016
Razi was a frequently quinoid gabapentin, with a israeli bachelor towards his bodies, and acting false to the poor. https://www.bigtent.com/groups/gabapentin Same Day Approval - Free Shipping
Hiya our friends anonym 13. 04. 2016
Hiya her friends
Ice Sheet Forecast Suggests Disastrous Sea Rise by 2100 anonym 05. 04. 2016
The computer program, which accurately modeled past sea levels,
predicts up to three feet of sea level rise from Antarctica by 2100.
Regards our friends anonym 04. 03. 2016
Hi user's. 2+0+1+6
aloha comrade anonym 02. 02. 2016
Regards user's
Hiya outer world anonym 02. 02. 2016
Hi user
Hello all men anonym 29. 01. 2016
Good day make friends with
Good day friend anonym 27. 01. 2016
Hello all make friends
ciao become friends anonym 26. 01. 2016
aloha my friends
Hello readership anonym 25. 01. 2016
Howdy comrades
Good day her friends anonym 23. 01. 2016
goodday friend
Hiya new users anonym 22. 01. 2016
Regards friend
Hello all be friends anonym 21. 01. 2016
Howdy humanity
aloha people anonym 16. 01. 2016
ciao one of my friends
брикс anonym 05. 01. 2016
Но и эта новая любовь покажется им недостаточно серьезной.
Именно как писателя и журналиста — сначала соавтора Свинаренко и Авена, а теперь вполне самостоятельного — Коха в основном и знают сегодня.
Подробный гороскоп на 2015 год с советами и рекомендациями от сайта Калейдоскоп гороскопов Ежедневные гороскопы, недельный гороскоп и характеристики знаков Зодиака Гороскоп на 2015 год для знака Зодиака Козерог Астрологический прогноз для всех знаков Зодиака на 2015 год.
Все легко и спокойно настолько, что не нужно лишних слов для того, чтобы понять своего любимого человека.
Ответить человек мудрости 2015-04-21 в 23 42 кузя ты не правильно летаешь на гидре!!!

cccp
When Scripture Is the Rule of Law anonym 20. 11. 2015
Organizations can compel their customers and employees to resolve disputes in arbitration proceedings bound not by state or federal law, but by religious edict.
привед anonym 21. 08. 2013
привед
Курево, порошки и рега закладками по городу. anonym 22. 07. 2013
Салют, друг!
Широкий ассортимент, есть готовые клады, адрес в течение 10 минут, качество - супер!
Обращайтесь!
skype: rastaworldshop
Курево, порошки и рега закладками по городу. anonym 22. 07. 2013
Салют, друг!
Широкий ассортимент, есть готовые клады, адрес в течение 10 минут, качество - супер!
Обращайтесь!
skype: marivannabiz
Продаю Редиректы 0catch anonym 21. 07. 2013
Продаю Редиректы:
ICQ 231538

- Редиректы Short URL
- Редиректы Mix
- Редиректы Cwahi.net
- Редиректы 0Webhost
- Редиректы 0catch
- Редиректы Dot.tk

По всем вопросам пишите сразу в аську ICQ 231538
Курево и порошки закладками по городу. anonym 11. 07. 2013
Курево и порошки закладками по городу.
Салют, друг!
Широкий ассортимент, есть готовые клады, адрес в течение 10 минут, качество - супер!
Обращайтесь!
skype: marivannabiz
Test, just a test anonym 20. 06. 2013
Hello. And Bye.
Asociace přípony mach 03. 07. 2008
No, popsal jsem to trochu zmatecne. Tim programem nebyl myslen program napsany v pythonu, ale python samotny. Pri asociaci pripony souboru se uvadi, s kterym programem ji spustit. V nasem pripade je to interpret pythonu a za nej se dopise ten parametr -i.
Asociace přípony Shane 01. 07. 2008
Dobrý den,
není mi jasná tato pasáž v návodu na "Windowsoidní způsob spuštění programu":
"Teď je tu otázka, jak ve Windows předat interpretu Pythonu ten parametr -i. Zase je řada možností, uvedu tu, která se mi zdá nejlepší. Nejlepší se mi zdá přejmenovat program pozdrav.py na pozdrav.pyi a ručně asociovat příponu .pyi s programem python. !!Při té asociaci nezapomeneme přidat za název programu parametr -i.!! Tak si budeme moci příponou určit, zda chceme, aby program končil normálně nebo interaktivně."

Můžu se zeptat, jak přidat za název programu parametr -i?
Děkuji.
to Branislav Petr Mach 25. 03. 2008
V blízké době články o OOP neplánuji.
:+-*/) Branislav 16. 03. 2008
Zdravím,

Musim pochvalit web fakt paradny ale zaujimalo by ma ci sa tu v blizkej dobe
nenajde nieco o OOP dost by mi to pomohla ako pre zaciatocnika.
Programování Reniezs 21. 03. 2007
Zdravim, zhaníme programátora v jazyce Python pro MMO strategii, hra je již hotova ale je potřeba víc schopných lidí.. případné dotazy prosim posilejte na mejl.. děkuji.. ( možnost placeného skriptingu ) Jedná se o projekt: moco.cybersphere.cz/forum/index.php
grafické toolkity eMko 07. 02. 2007
Z Vašeho webu je jaxi cítit, že jste gnomista a propagujete GTK. Nic proti (já přestože používám kde tak většina aplikací, které využívám, jede právě přes GTK) a já jako vývojář (pokud bych vyvíjel čistě pro linux) bych taky použil GTK (přestože jsem zastáncem KDE).

Co je ale velká škoda, tak to, že se nevěnujete toolkitu WxWidgets. Pokud máte v úmyslu psát programy jen a pouze pro linux, je tento toolkit zbytečný (stejně pak bude využívat jiný, standardně zde propagované GTK). Zajímavý začíná být až když distribujete svůj program na jiné platformy - tehdy využívá nativních zdrojů dané platformy a vypadá úplně stejně jako ostatní programy (vyjma linuxu: standardně využívá GTK). Při využití PyGTK nebo GTK obecně na Windows je poznat, že daná aplikace "nezapadá". (Qt s tímto problémy nemá - na windows vypadá stejně jako ostatní okýnka)

Také by nebylo od věci zmínit, že v Pythonu se dá pracovat i s grafickou knihovnou MFC. Při vyslovení těchto písmen každému programátorovi nutně musí vstát vlasy hrůzou na hlavě, ale má-li být tento web objektivní (a dle mého názoru se tak tváří), tak proč to nezmínit.
Programy - sys nástroje petr mach 27. 09. 2006
V soucasne dobe (a ja popisuji jak to je ted, ne co bylo kdysi) je to jinak. Fedora slouzi jako zaklad pro vyvoj rady distribuci, mezi jinymi i Red Hat Enterprise Linux, Aurox nebo CentOS. Oproti tomu Mandrke (dnes Mandriva) kdysi vzniknul na zaklade Red Hat Linuxu, ale dnes se vyviji samostatne a Fedoru jako zaklad vyvoje nevyuziva.
Programy - sys nástroje fext 19. 09. 2006
V sekci "Programy->sys.nástroje" je ve větě: "Velké uplatnění našel Python v linuxové distribuci Ubuntu a Fedora (ze které jsou následně odvozeny Red Hat, Aurox a další)." Drobná (kosmetická) chybička. Python v instalátoru začal používat Red Hat. Ostatní "odvozeniny" (Mandrake-Mandriva,Aurox,Fedora) vznikly až poněkud pozdeji.
Kiss me!!! Kiss my... anonym 12. 09. 2006
Hello! Is here present my macho lover Petrarko?!... I hope you're here... from Katties with love
anonym 05. 09. 2006
V pythonu je promenna odkaz, tedy je to misto v pameti, do ktereho se ulozi adresa na pozici datoveho objektu. Jestli se vam nechce rozumet uvedene definici, je to spis znamka nedostatecneho pochopeni promennych v pythonu nez chybne formulace. Zkuste se nad tim jeste zamyslet.
odkaz, neboli... Tovim 22. 08. 2006
Nechce se mi rozumět větě (Základy jazyka > Proměnné > první odstavec po ukázce >>>prom1="Hello" . . . Hello World!): ... Znaménko = je operátor přiřazení. Právě ten způsobuje přiřazení odkazu na datový objekt do proměnné.
Rozuměl bych "... způsobuje přiřazení datového objektu k proměnné", nebo "... způsobuje vytvoření odkazu proměnné na datový objekt"
Budete-li mít zájem, přihlásím se častěji. Pro začátečníka je velmi důležité aby popisný text byl přesný. Vaše stránky se mi docela líbí. Tov.
k locales ch-in-A 03. 08. 2006
jetse me napadlo, ze by v casti kde je rec o locales bylo dobre zminit, ze v pripade ze nejsou dostupne ceske locales (locales -a) postaci je odkomentovat v /etc/locale.gen a pak je vygenerovat spustenim locale-gen...je to jeden radek a muze to nekomu usetrit cas :@)
odkaz na neexistujici stranku ch-in-A 03. 08. 2006
na neexistujici stranku jsem narazil odkazem z menu - zaklady jazyka - promenne. druhy odkaz zhora.
potom jsem zde narazil jeste na jeden neexistujici odkaz, podobnym zpusobem ale uz si bohuzel nepamatuju kde.
pole Petr Mach 02. 08. 2006
Díky za námět, časem se možná budu věnovat i základům pythonu a jeho datovým typům, záleží na čase. Prozatím to málo co jsem zde měl rozpracováno jsem odstranil, protože to bylo nedostatečné a nemám kdy to napsat.

To bude i příčina té chyby, zřejmě odkaz v nějakém vyhledávači na již neexistující stránku, která se právě věnovala seznamům. Nebo jste k tomu chybovému hlášení dospěl jinak?
clanek o "polich" ch-in-A 02. 08. 2006
hoj;
myslim ze by bylo fajn kdyby zde byl nejaky clanek tykajici se poli v pythonu ve kterem by byly srozumitelne(jak je na tomhle webu temer vse) ale dostatecne do hloubky popsane vlastnosti(zaludnosti) struktur list,dict a tuple, popr. srovnani s polema v jinych jazycich
dikec :)

kdyz jsem zde neco na tohle tema hledal, nasel jsem (mozna) chybu

Chybové hlášení:
Vadná menu_data. Chybí v nich položka zaklady-typy-prehled-list.
Tiky Díky Mintaka 16. 07. 2006
Díky za pěkně seskupené informace v čtivé formě a v pěkném prostředí.
Přímo si chrochtím blahem. (A to je 4:15 ráno)

Přeji hodně chuti do dalšího rozvoje.
Re:py.cz Petr Mach 27. 11. 2005
Ony ty největší výhody vždycký bývají i největšími nevýhodami. V obou případech, jak to, že tenhle web je pod mou plnou kontrolou, tak že na tom vašem si každý může dělat co chce. Obojí má své výhody a nevýhody. V podstatě fungujeme jako protipól. Je dobře, že tu jsou obě možnosti, každý si může vybrat, co mu vyhovuje. Mně vyhovuje víc autorský přístup.

Tu výhodu, že nemusí vznikat 100 menších webů neberu, ne na internetu, kde je snadné dokumenty prolinkovat mezi sebou ať každý s každým, nebo skrz nějakém uzlu. V tom druhém případě je dobré, když je ten uzel přístupný více lidem.

Ano, člověk je sociální tvor a má potřebu se spolčovat a k tomu potřebuje prostor. Tento ale imho lépe poskytuje konference než web.

Jo a ještě k tomu umírání. Když má web kvalitní obsah, tak umírá pomalu. Já už se třeba zdánlivě dlouho nevěnuji ÚSL (úvod do systému linux). Zdánlivě proto, že ho teď převádím do tohodle webového engine a dopsal jsem tam v průběhu let i řadu informací, ale nějak jsem s nedostal k jejich zveřejnění. Z pohledu čtenářů je tak cca dva roky bezezměny. Přesto je často navštěvovaný, vznikají na něj neustále nové odkazy a má dobré umístění i na google.

Což mi připomíná, zkus zadat na google "datové typy" nebo "c datové typy" :-). Drobná odměna za poctivé a dobře strukturované xhtml :-).
geon 27. 11. 2005
OK. Taky jsem si všiml. Zakopávám válečnou sekeru. :-)

Ale vlastně ještě můj názor na wiki. Mylím, že je v tom obrovská síla. Není to vázáno na jednoho člověka, který když se tématu přestane věnovat, tak web umírá. Přesto že to nemusí přesně dobře, přesně tak jak chci já, tak přesto to má obrovskou hodnotu. Tak jak píšeš to tam v podstatě nechodí. Víceméně když někdo něco napíše, druhý mu může opravit gramatické chyby, případně doplnit chybějící odkazy, apod. Ale i překopat, to máš pravdu.

Taky je výhoda, že nemusí vznikat 100 menších webů, kde by autor popisoval svoji část Pythona (tím nemyslím tento, protože tady to fakt bereš z gruntu a dost dobře), ale prostě si tam založí svoji stránku.

Navíc se tím také utužuje pospolitost, komunita. Je dobře, když lidi stejného ražení mají své místo, kde sdílejí své představy. Ale to jsem se dostal již daleko od Pythonu. Taky bych měl něco dělat. Já jsem spíše na ty překlady, a proto dost oceňuji tvoji původní a kvalitní tvorbu.

Tak tohle fakt již poslední příspěvěk k Re:PyCZ. Nechávám ti, jako majiteli tohoto webu poslední slovo, aby sis mohl na svoji diskuzní sekeru připsat další zářez :-)))

Howgh!
Re:py.cz Petr Mach 27. 11. 2005
Však proto jsem si taky tenhle web založil, aby mi to tady nikdo neměnil, nekecal mi do toho a nepřel se se mnou, jestli je dobrá taková nebo onaká koncepce a podobně. Protože nejhorší je, když napíšeš jednu kapitolu a než napíšeš druhou, která navazuje na tu první, tak ti tu první někdo překope k obrazu svému, vypustí co se mu zdá zbytečné, přidá co se mu zdá chybět a druhá kapitola je k ničemu :-). Já chci mít tenhle web podle svýho. Jestli to dělám dobře poznám podle návštěvnosti a případných připomínek čtenářů.
Re:py.cz geon 26. 11. 2005
U "nás" máš tu výhodu, že si to můžeš změnit sám :-). Tady abych se téměř doprošoval, a ty to stejně pak uděláš podle svýho :-))). Ach jo, vem to šlak, taky si nechci furt stěžovat. Buď jak buď, snad stále kopeme za stejný tým :-)
GTK Petr Mach 26. 11. 2005
Co se týče GTK, tak pro začátečníky je k dispozici kvalitní tutorial. Já bych se chtěl spíš věnovat pokročilejším tématům, takové kuchařce jak se dělá to či ono a nikde to není pořádně popsané a dobré praxi, co se mi osvědčilo. No, ale jak se znám, tak to stejně vezmu od podlahy.
Re: py.cz Petr Mach 26. 11. 2005
Tak, doufám že budeš spokojen :-).
Re: py.cz Petr Mach 26. 11. 2005
Nebo že bych to nazval Python ala ViNiL, jako je u vás nazván můj web? :-)))
Re: py.cz Petr Mach 26. 11. 2005
Ach jo, nechci být věčný kverulant, ale já chci popis co to je za web nebo o čem je, ne jeho název. Podívej se na ostatní popisky. Takže to transformuju na popis: Český web o Pythonu a Zope. Může být?
geon 26. 11. 2005
Je to pocta, přesto, že nechceš s wiki spolupracovat ;-)
Na GTK se těším..., snad to bude pro absolutní začátečníky se spousty příkladů...
Vyhledávání na py.cz dovedeno díky ViNiLovi téměř k dokonalosti, takže už to hledá i síň i sin...

Co třebas Český Python a Zope portál, jako je to v <title>?

Jo a někde (na wraith.iglu.cz) jsem viděl překlep: pyton
Re: py.cz Petr Mach 26. 11. 2005
Aha, tak na slovo sláva to zafungovalo. Dostal jsem se tam za vedení flame o Pythonu kde se jen dá, je to pocta, není to pocta? :-))) No, snad tento web bude jednou hodnotnější než moje flame.
Třeba až se dostanu ke GTK, se kterým jsem se seznámil docela hluboko a mám o něm znalosti, které jsou dokumentované nedostatečně nebo vůbec. Vlastně, tenhle web jsem začal dělat právě kvůli tomu, to ostatní mělo být jen taková omáčka a úvod k tomu GTK.
Pravda, trochu mi to přerůstá přes hlavu :-). Začínám popisovat systematicky věci o kterých jsem ani netušil, že v Pythonu jsou, třeba dnes jsem dělal seznam všech vestavěných typů a narazil jsem na DictProxyType.
Re: py.cz Petr Mach 26. 11. 2005
Já jsem tam nechal vyhledat slovo síň a ani tak jsem nic nenalezl.

V tom případě prosím o nějaký skutečně nezavádějící popis. Přeci jen, jestli se ti zdá zavádějící ten můj, což je imho subjektivní, tak ho nenahradím popisem, který je zavádějící objektivně :-).
geon 25. 11. 2005
> Síně slávy jsem si nevšiml. Myslíš někde na tom webu?
Jo.

> Jestli se mýlím a jde skutečně o sdružení, prosím o podrobnější informace,
Jak jsem říkal, je to zcela v rozporu s českým právním řádem....

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /web/htdocs2/wraithcz/home/www/python/data/sessions/sessions1.php on line 2