přihlásit 9171/755895

Flame War!

Toto fórum je určeno pro kazisvěty, kteří nic nepotřebují, ale mají neoddolatelnou touhu zdělit světu, jak je ten Python nebo já vlastně špatný.

Jméno:
Titulek:
Pozor, kvůli spamům se ignorují zprávy které obsahují: href http:// ftp://
Zpráva:
Zachovat: Entery Mezery ASCII formát
Erectile Dysfunction Remedies and Advice - Five Commonly Used Options ASloglecommorp 08. 10. 2017
Others can achieve a bigger harder erection but cannot maintain it during sexual intercourse. However, it is important to get the doctor's opinion first prior to taking these oral medications because these could have gloomy effects for the body.
aaa aaa 15. 10. 2009
aaa
Petr Mach 19. 08. 2007
"BTW, OOP je taky procedurální programování."

No vidíš, proto je OOP možno považovat za nadstavbu.
OOP Jakub Hegenbart 18. 08. 2007
"oop je jen nadstavba nad proceduralnim programovanim, samotna metoda je zase jen procedura, proceduralni->oop neni preucovani, ale rozsirovani znalosti a postupu"

Tak to si zrovna moc nemyslím. Nepřijde Ti, že třeba takový Smalltalk vyžaduje "tak trošku změnu myšlení" oproti strukturovanému priogramování? BTW, OOP je taky procedurální programování. Alespoň pokud se význam slova "procedurální" za posledních cca. 20 let nějak výrazně nezměnil.
re: oop llook 26. 12. 2006
Stejně tak by se dalo říct, že procedurální programování je jen nadstavba nad nestrukturálním programováním, samotná procedura je zase jen skok následovaný skokem zpátky. Procedurální programování by pak nebylo přeučováním, ale rozšiřováním znalostí a postopů.

Jenže tak to není. Člověk, který umí pouze GOTO, se prostě musí na PROCEDURE přeučovat, protože to vyžaduje trochu odlišný přístup k řešení problémů.

A podobně to je i s přechodem z procedurálního na objektově orientované programování. Při OOP se prostě přemýšlí trochu jinak.
anonym 11. 12. 2006
oop je jen nadstavba nad proceduralnim programovanim, samotna metoda je zase jen procedura, proceduralni->oop neni preucovani, ale rozsirovani znalosti a postupu
anonym 11. 12. 2006
ja jsem se ucil basic na didaktiku m a uz v te dobe se tvrdilo, ze pascal je na vyuku vhodnejsi, ze s basicem ziska clovek spoustu zlozvyku
OOP llook 03. 12. 2006
S obsahem stránky "Základní info -> OOP" moc nesouhlasím. Myslím, že výhody OOP se projevují i u menších projektů, řekněme od dvaceti řádek kódu dál. A dvacetiřádkový program se celkem pohodlně napíše i v assembleru.

Dál si nemyslím, že by začátečníci měli nejdřív zvládnout procedurální programování a pak se teprve přeučovat.

Nejsou dávno doby, kdy byl rozšířený názor, že Pascal se vyplatí až na větší projekty a je pro začátečníky těžší než Basic. Že by měli nejdřív zvládnout Basic a pak až Pascal nebo C...

Řekl bych, že to je podobný... Když jsem se přeučoval z Basicu na Pascal, dlouho jsem dost používal goto a když jsem se začal zajímat o OOP, zápasil jsem se starými zvyky ještě mnohem víc.
toolkity Petr Mach 11. 09. 2006
Co ja vim, tak GTK se prave jako backend wx pouziva na linuxu odjakziva. Nevidim proto smysl pro pouziti wx na linuxu, zvlast kdyz GTK funguje i pod windows, takze neni omezena multiplatformita a mam pristup ke vsem moznostem a featuram GTK.
jeste jednou toolkity Jiri Vit 11. 09. 2006
Promin, o Tk se na te strance prehledu Gui toolkitu zminujes, takze predchazejici prispevek byl spise namiren na WxPython. Osobne Wx pouzivam i na Lin a posledni verze Wx pouzivaji Gtk widgety (v distrech se vetsinou krom samotneho WxPythonu instaluje i odpovidajici bindings balik WxGtk). Ale to je spis takova technicka, psat muzes samozrejme o cemkoliv, co uznas sam za vhodne ;-)
toolkity Petr Mach 05. 09. 2006
Mně to nepřijde vhodné ani jako první volba natož pro začátečníka, tk je zastaralé a podřadné, wx snad pro windows, na linuxu se mi také nelíbí.
Gui toolkity Jiri Vit 31. 08. 2006
Trochu me prekvapilo, ze do prehledu GUI toolkitu nepises o wxPythonu a Tkinteru, coz jsou v podstate prvni volby pro zacatecnika, ale jinak je to povedeny web. Uz proto, ze na py.cz se obcas ztracim a posledni dobou ty stranky ani nefunguji :-(
Češtiny Test 16. 08. 2006
Čeština á €
názor Petr 26. 06. 2006
Možné je všechno, záleží, zda si budete schopen sehnat zakázky. A to vám nikdo neřekne, jestli to dovedete. Spíš ne, programátoři obvykle nejsou dobří manažeři, obojí vyžaduje jiné vlastnosti a schopnosti.
Prosím o názor poutník 26. 06. 2006
Dobrý den, myslíte si, že je možné se uživit jako programátor/analytik/databázista nejlépe na živnosťák? Právě jsem se přestěhoval do menšího města a možnosti uplatnění jako jsou v místě mizivé.

Právě uvažuji mezi C/C++, pak mezi Javou, Pythonem a dalšími, co se týká uplatnění. Umím ještě php a internetové aplikace, případně asm a další, ale tam už ani nehledám.

Zkuste mi prosím poradit, jakou cestou byste se vydali. Už jsem zoufalý.
zdroje zed 03. 01. 2006
Bezva web - nezahrnuje nového Pythonýra nepodstatnými detaily, ale dobře je vysvětleno vždy to podstatné z dané problematiky (charakteristika jazyka, základy). Uvítal bych častější uvedení zdrojů, odkud dané informace do textu přicházejí aby bylo možné číst i původní materiály - pokud se zrovna nejedná o dokumentaci z python.org. Pokud bude text stále živý (laděn) a aktuální (procházející vývojem stejně jako Python sám) pak poklona :-)
Re: lzap Petr Mach 16. 11. 2005
Děkuji za upozornění, vypadá to, že se změnily podmínky. Když jsem ho zkoušel, tak ještě zadarmo bylo, jen vyžadovalo jednou za pár (30?) dní přeregistraci, což obnášelo kliknout na jedno tlačítko při spuštění aplikace a pár vteřin počkat.
Re: Lukoko Petr Mach 16. 11. 2005
Titulek není povinný, komu vadí, nemusí ho vyplňovat, akorát pak nebude mít odkaz na svůj příspěvek :-).

Co se týče toho, že web je napsaný v PHP, tak na tom nevidím nic špatného. Přece nebudu psát každý web zrovna v tom jazyku, o kterém píšu. Tento web běží na univerzálním engine, v kterém běží vícero webů a je lepší pořádně zapracovat na jednom, než jich mít deset polovičatých. Rozsáhlé úpravy, které jsem v něm kvůli tomuto webu udělal tak využijí všechny ostatní weby.

To je jeden důvod, druhý, důležitější, je, že PHP je na webu zavedené a free hostingy Python nenabízí. Musel bych si nejspíš zaplatit hostování vlastního serveru a zas takový mecenáš nejsem. Ale jestli mě chceš sponzorovat, tak se můžeme domluvit :-).
WING neni zdarma lzap 16. 11. 2005
Trochu si taky rejpnu - WING ide neni zdarma, ani Personal verze
web o pythonu v PHP a jeste k tomu titulek Lukoko 15. 11. 2005
Tak si trosku rejpnu ....
asi to nepatri do flamu, ale nechtel sem s takovejma prkotinama prudit v kategorii web

Jednak je pomerne vtipny, ze web o pytonu, je v PHP, ale to je sumak, hlavne ze je :-)

ja a spousta dalsich lidi nema rado titulky, nadpisy, predmety a jim podoba policka v diskuzi. Hodi se to maximale ve stromove diskuzi, kde je obsah prispevku schovany, ale jinak je to pro uzivatele spis na obtiz.


Jinak drzim palecky ... moc peknej webik

Parse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING in /web/htdocs2/wraithcz/home/www/python/data/sessions/sessions1.php on line 2