přihlásit 7710/755889

Meld

Meld je program, který zobrazuje rozdíly mezi soubory. Je to velmi užitečná pomůcka pro programátory, webové designery, administrátory a další lidi, kteří často pracují s textovými soubory, mají jejich různé verze a už si nepamatují, kde co přesně změnili a podobně.

Meld funguje ve dvou režimech. V tom prvním porovnává adresáře a všechny jejich podadresáře (tedy celý strom) a přehledně zobrazuje, které soubory jsou stejné, které rozdílné nebo kde které chybí. Dvojklikem na souboru se přenesme do druhého režimu, ve kterém se porovnává obsah příslušného souboru.

Meld podporuje různá kódování češtiny, zvýrazněnou syntaxi u řady jazyků a celkově je to šikovný a užitečný prográmek s užitečným ovládáním. Osobně ho spouštím z menu Midnight Commandera tak, že po spuštění porovnává adresáře které jsou právě zobrazeny v jeho levém a pravém panelu. Docílí se toho doplněním následujících řádků do osobního menu (příkaz / upravit uživatelské menu / osobní):

p       Porovnat adresáře
        meld %d %D

Pozor, meld je GNOME aplikace, to znamená, že nefunguje ve Windows a na Linuxu potřebuje některé GNOME knihovny a jejich binding do Pythonu.

screenshot screenshot


Parse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING in /web/htdocs2/wraithcz/home/www/python/data/sessions/sessions1.php on line 2